Miks integreerida päikesepaneelid rõdupiirdesse?
Päikesepaneelide pakkujaid on viimaste aastate jooksul tekkinud nagu seeni pärast vihma. Ja täiesti mõistetavalt – tegu on nutika tootega, mis kasutab meile kättesaadavat taastuvenergiat – päikest. See on suurepärane võimalus, toota elektrienergiat ja vähendada niiviisi kommunaalkulusid. Toodetud elektrit saab kasutada enda tarbeks ja kui tootmine peaks ületama tarbimist, siis saab elektrit müüa üldisesse elektrivõrku.
Traditsiooniliselt näeme päikesepaneele majade katustel või suurel maalapil. Aga kui just sai uus kena punane katus pandud ja põllumaa omanik ei ole? Pane paneelid hoopis rõdule!
Kasutad hoone pinda efektiivselt ära
Integreeritud päikesepaneelidega rõdupiire moodustab hoonega ühtse osa. Seega ei ole vaja täiendavalt päikesepaneele mujale lisada. Lisaks vähendab see materjalide ja paigaldamise kulusid. Samuti lisab integreeritud päiksepaneelidega rõdupiire privaatsust võrreldes tavalise läbipaistva rõduklaasiga.
Loodus jääb alles
Üks väga vastuoluline teema on päikeseparkide rajamisega. Tahetakse olla keskkonnasõbralik ja toota taastuvenergiast elektrit aga selleks hävitatakse viljakat maad ja loomade-lindude-putukate elupaiku. Soleni toodete paigaldamise puhul jäävad puud ja põõsad alles. Kasutades hoonesse integreeritud päikesepaneele, hoitakse materjale kokku, et neid ei peaks eraldi katusele või põllule panema.
Kvaliteetne rõdupiire
Niikuinii on vaja uus rõdu teha või renoveerida, siis miks mitte teha seda targalt. Soleni päikesepaneelidega integreeritud rõdupiirded funktsioneerivad lisaks elektri tootmisele ka turvalise Selle kinnituseks oleme läbi viinud tugevuskatsetused ja testid, mis on edukalt läbitud. Tavapiirded on hoonel alati kulu, kuid kui panna need raha teenima on hea võimalus oma kulutus tagasi teenida.
Tootlikus talvel parem kui katusepaneelidel
90 kraadise kaldenurka all olev paneel toodab elektrit paremini sügisel ja talvel kui elektritarbimine on suurem võrreldes näiteks lamekatusele 20 kraadise kaldenurga all paigaldatud paneelidega. Samuti on Soleni rõdupiirded ilmastikukindlad – tootlikkust ei pärsi lumi, vihm ega tolm. Talvel on eriti katusepaneelide omanikele peavaluks paks lumi katusel, mis valgust läbi ei lase ja tootlikust pärsib. Lumekoristus katuselt on päris keeruline ettevõtmine, veel enam kui peab paneelide vahelt seda tegema.
Ei ole vaja lisaraskuseid
Päikesepaneelide kohta uurides tekib majaomanikel tihti küsimus, kas maja katusekonstruktsioon üldse võimaldab ja talub sellist ettevõtmist, kus maja katusele pannakse lisakoormus. Võtame näikeks lamekatuse. Lamekatuste puhul asetatakse paneelid katusele nurga all ja et tuul neid minema ei lennutaks asetatakse vasturaskused. Nurga all asetsevad paneelid on nagu purjed, mis tähendab, et vasturaskus peab olema arvestatav, et suurem tuul neid minema ei lennutaks. See aga kokkuvõttes on päris oluline lisaraskus ja kui lisada veel juurde lumerohke talv.
Soleni rõdupiirdega ei teki lisaraskust katuse kandekonstruktsioonidele. Samuti ei läbistata katuse hüdroisolatsiooni. Potentsiaalsed lombid ja lume kuhjumine jäävad ära. Lumekuhjumisest tingitud tootlikkuse vähenemist ei eksisteeri. Rõdupiiretesse integreeritud lahendused on jäigalt aluskonstruktsiooni küljes kinni ning ei ole ohtu, et need tormituultega ära lendaksid.
Tekkis huvi? Küsi pakkumist ja lisainfot allolevalt kontaktivormilt!