Puitehituse kompetentsikeskus, Tallinn

9,1 m2 1,4 kW ~130 € aastas

Puitehituse kompetentsikeskuse peamajale on paigaldatud Soleni integreeritud päikesepaneelidega rõdupiirde. Paigaldatud rõdupiirde klaaside pindala on kokku 9,1 m² ja piirde pikkus 7,2 m. Installeeritud päikesepaneelide võimsus on kokku 1,4 kW.

Kuna rõdupiire vaatab lõuna suunas, siis on tootlikkus väga hea ning hinnanguline aastane elektrienergia tootlikkus on 1000 kWh, mis aasta lõikes annab arvestatava rahalise kokkuhoiu.

Kaasaegset töökeskkonda ühendavas majas on ühe katuse all Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri keskusEesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster, Puiduklubi ja konsortsiumettevõte Tehasemaja. Puitmajasektorit tutvustav showroom-näitusala ning koolitusteks ja seminarideks loodud õuesõppepaviljon koos väliruumiga on avatud kõikidele muuseumi külastajatele ja partneritele, nii kaasmaalastele kui väliskülalistele.

Keskuse arhitektuurne kontseptsioon on Nordic Houses OÜ ja Trilog Studio arhitektide koostöös loodud võiduprojekt Nordic COMPACT, mis on välja valitud konkursite “Aasta Tehasemaja” rohkem kui saja esitatud töö hulgast

 

Projekt valmis 2019
Päikesepaneelide kogupind 9,1 m2
Piirde pikkus 7,2 m
Alumiiniumi RAL-värv 7024
Päikeseenergia tootlikkus aastas ~1000 kWh
Rahaline võit aastas ~130 €